KitapAğacı.org

Karanlığa bir ışık da siz yakın.

Kulp'ta Halk Kütüphanesi için Kitap...

Remziye Zengin

remziyezengin2@gmail.com

Öncelikle merhaba. Diyarbakır’ın Kulp İlçesinde halk kütüphanesi için roman ve çocuk kitaplarına ihtiyacımız var. Bizlere yardımcı olursanız çok seviniriz. Buradaki öğrencilerin yüzlerinin gülmesine katkıda bulunun. Şimdiden teşekkürler.

Okul Kütüphanemizi Kuralım!

Hülya Kaya

elizelara5@gmail.com

Okul kütüphanemiz için; 5, 6, 7 ve 8’inci sınıflara uygun hikaye, roman, masal ve her tür kitaba ihtiyacımız var. Çocuklara okumayı sevdirmemiz gerek. Bu nedenle, her okulda, bir çiçek bahçesi gibi kitaplarımız yeşermeli. Bir kitaptan ne çıkar demeyin! Bir kitap bile destektir. Her türlü desteği bekliyoruz.

Açıköğretim Türk Dili ve Edebiyatı 1'inci Sınıf Kitabı...

Zahide Uzuner

zahideuzuner@gmail.com

Merhaba. Açıköğretim Türk Dili ve Edebiyatı 1’inci Sınıf yardımcı ders kitabı olan arkadaşlar benimle paylaşırsa sevinirim.

Okuma Kitabı İhtiyacı...

Samime Çevrin

s.cevrin@hotmail.com

Okulumuzun sınıf kitaplikları için, ortaokul düzeyinde okuma kitaplarına ihtiyacımız var.

"Oku; bırak. Başkası da Okusun." Projemiz...

Emrah Pınarbaşı

emrahpinarbasi@gmail.com

Merhaba. Bilecik, Atatürk İlkokulunda çalışıyorum. Okulum, ilin en merkezî ve büyük ilkokulu. Okulumuzda öğrencisi bulunan velilerimiz çocuklarını beklerken kitap okusunlar; okudukları kitapları evlerine götürebilsinler; başkalarının da okumasını istedikleri kitapları paylaşsınlar; öğrencilerimize doğru örnek olsunlar düşüncesi ile "Oku; bırak. Başkası da Okusun. Çocuğunu Beklerken Oku. Okunmasını İstediğin Kitapları Paylaş.” adlı bir proje geliştirdik. Bize projemizde destek olursanız bizleri çok mutlu etmiş olursunuz. Duyarlılığınız için şimdiden çok teşekkür ediyor; başarı ve mutluluklar diliyorum.
Adres: Atatürk İlkolkulu, Cumhuriyet Mahallesi, Hacı Hasan Sok., Bilecik.

KPSS Kitapları...

Şirin Şahin

sirin190507@hotmail.com

Arkadaşlar merhaba. Türkçe Öğretmenliği okumaktayım. KPSS-GK/GY Eğitim Bilimleri kitaplarına ihtiyacım var. Şubat’ın 5’ine kadar İstanbul'dayım. Daha sonra, üniversite için Edirne'ye gideceğim. İyi günler...

DGS Kitapları...

Ahmet Emre

hmtmr63@hotmail.com

Merhaba. DGS sınavına hazırlanıyorum. Elinizde bulunan, kullanmadığınız DGS kaynaklarını istiyorum. Selam ve saygılar...

Kardeş Okulumuz için Kitap...

Elif Culhe

elif.clh27@hotmail.com

Kardeş okulumuzda kuracağımız kütüphane için ilkokul ve ortaokul seviyesinde hikaye kitaplarına ihtiyacımız var. Unutmayalım ki; bir kitap, bir gelecek... Yardımlarınızı bekliyoruz.

Osmaniye Şehit Mehmet Karacatilki AİHL...

Hüseyin Demir

huseyndemir80@gmail.com

Adını 15 Temmuz şehitlerimizden alan, Osmaniye Şehit Mehmet Karacatilki Anadolu İmam Hatip Lisesinde Edebiyat ögretmeni olarak çalışıyorum. Okulumuzda, bu yıl yaklaşık 100 öğrenci eğitim görüyor. Okulumuz yeni olduğu için, kütüphanemizdeki kitap sayımız oldukça az. Okul kütüphanemizi zenginleştirmek için hayırseverlerin desteğini bekliyoruz. İhtiyacimiz olan kitaplar; roman, bilim kurgu, fantastik, tarih ve kişisel gelişim kitapları... İlginenlere, şimdiden sonsuz teşekkürler.

Adres: Şehit Mehmet Karacatilki Anadolu İmam Hatip Lisesi, Yaverpaşa Mahallesi, 12020 Sokak, No:40, Osmaniye.

1'inci Sınıf Okuma Kitapları İhtiyacı...

Ali Galatalı

aligalatali08@gmail.com

Artvin'nin Yusufeli ilçesinde öğretmenim. 1’inci sınıf okuma kitaplarına ihtiyacımız var.

Değişik Türde Romanlara İhtiyacim Var.

Şeyma Kocaağa

seymaa.kumru@gmail.com

Üniversite öğrencisiyim. Kitap yardımlarına ihtiyacım var. Bağışlarınız için şimdiden teşekkürler.

Hukuk Fakültesi 1'inci Sınıf Kitapları...

Su Çulcu

culcusu@gmail.com

Ben, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesinde Hukuk Fakültesi 1’inci sınıf öğrencisiyim. Kitaplarımın çoğunu bulmakta zorluk çekiyorum. Elinde olanlar bana yardımcı olabilirse çok sevinirim.

Selçuklu, Zeliha ve Lütfi Kulluk İlkokulu Kütüphanesi için Kitap Yardımı...

Merve Çığ

mervecig@mynet.com

1’inci sınıftan 4’üncü sınıfa kadar yaş düzeyine uygun kitap yardımlarınızı bekliyoruz.

Kışlaya Kitap Yardımı...

Adem Yıldırım

adem_yildirimm24@hotmail.com

Edirne’de vatanî görevimi yapmaktayım. Bölüğümdeki Mehmetçikler için bir kütüphane yapmayı düşünüyorum. Onlara, elimden geldiğimce bir şeyler katmak istiyorum. Kütüphane için hiç kitabımız bulunmamaktadır. Roman ve hikaye kitapları için desteklerinizi bekliyoruz. Teşekkürler.

KPSS Kitapları...

Fırat Çelik

firatfirat876@gmail.com

Elinizde kullanmadığınız KPSS kitabı varsa alabilirim. Deneme, GY/GK ve Eğitim Bilimleri kitaplarına ihtiyacım var.

Kütüphanemiz Var; ama İçinde Kitap Yok!

Tekin Pursuk

tekinprsk@gmail.com

Taşımalı eğitim yapan bir köy okuluyuz. İlkokul seviyesinde her tür kitap kabulümüzdür.

Adres: Çaytepe Köyü İlkokulu, Kocaköy/Diyarbakır.

5, 6, 7 ve 8'inci Sınıflar için Okuma Kitabı...

Talip Erdoğmuş

ttalip-@hotmail.com

Merhaba. Ben, Artvin’in Yusufeli İlçesinde görev yapmaktayım. Okulumuzun kütüphanesinde öğrencilerimin seviyelerine uygun kitap yok. Bu konuda yardım etmek isteyen ulaşırsa sevinirim.

İlkokul/Ortaokul Seviyesinde Türkçe ve İngilizce Kitaplar...

Gökçe Tuna

gokce.pau@hotmail.com

Okul kütüphanemizi zenginleştirmek için ilkokul/ortaokul seviyesinde Türkçe ve İngilizce kitaplara ihtiyacımız var. Elinde okunup bir kenarda bekleyen, ya da alıp göndermek isteyen kitabı olanların ve kütüphanemizin zenginleşmesini isteyenlerin bana ulaşmalarını bekliyorum.

Kitaplık İhtiyacı...

Emrah Açıkgöz

emrahacikgoz66@gmail.com

Okulumuzda; kolilerde, birkaçı da kırık kitaplıklarda tuttuğumuz kitaplarımız var. Bu kitapların daha etkili kullanılması için, 8 sınıfımıza dekoratif kitaplıklar yaptırmayı ve altlarına da okuma köşeleri yapmayı düşünüyoruz. Önceliğimiz kitaplık temin edip montajlarını yapmak. Okulumuz 8 köyden taşıma öğrencilerin toplandığı bir köy okulu olması nedeniyle, öğrenciler zamanının çoğunun okulda geçiriyorlar. Bu zamanlarında okuma yapsınlar istiyoruz. Sizden ricamız, bize böyle kitaplıklar temin etmeniz. Eğer böyle bir yardımda bulunursanız, hayatını tahta sedirlerde, somyalarda oturarak, çizik çizik tahta sıralarda eğitim gören köy çocuklarımızı modern bir kitaplıkla tanıştırmamıza vesile olursunuz. Birkaç model örneği: http://www.hepsiburada.com/sanal-mobilya-pandora-kitaplik-raf-p-HBV000001YGEL
http://urun.n11.com/kitaplik/rain-modern-kitaplik-raf-beyaz-P152177884


Adres: Azapbaşlı Şehit Hasan Basri Kayaaltı İlköğretim Okulu, Azapbaşlı Köyü, Sarıkaya/Yozgat.

KPSS...

Ümit Esen

Umitesen1991@gmail.com

Merhaba. Ben, atanamayan bir Türkçe öğretmeniyim. KPSS GK/GY ve alan kitaplarına ihtiyacım var. Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

Efeler'de Acil Kitap İhtiyacı...

Selim Çakmak

selimcakmak69@hotmail.com

Okulumuza Şehit Polisler adına kurulan Z-kütüphanede raflar boş kaldı. Okulumuz imkânları ile de alamıyoruz. Kütüphanemizde; araştırma-inceleme, tiyatro eserleri, tarihî kitaplar ve gezi-gözlem kitaplarına ihtiyacımız var. Bağışlarınız, 1200 öğrenci ve velimizi memnun edecektir. Teşekkür ederiz.
Adres: Yedieylül İlkokulu, Güzel Hisar Mahallesi, Egemenlik Bulvarı, No: 40, Efeler/Aydın.

Kitap Okuma Yarışması Düzenliyoruz.

Olcay Köybaşı

olcaykoybasi@hotmail.com

Öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için bir yarışma düzenlemek istiyorum. Kitapları alacak maddi durumu olmayan öğrenciler için bağışlarınızı bekliyorum. Yarışma için belirlediğimiz kitaplar: Osmancık (Tarık Buğra), Ateşten Gömlek (Halide Edib Adıvar), Vatan Yahut Silistre (Namık Kemal) ve Satranç (Stefan Zweig).

Çocuklarımız için Her Tür Kitap İhtiyacı...

Tugay Helvacı

tugay_helvaci@hotmail.com

Hatay-Reyhanlı Gazi Mürsel Ortaokulunda görev yapmaktayım. Öğrencilerimizin sosyal ve ekonomik durumları kötü. Çocuklarımız için, -kitaplık, kütüphane- elden ne gelirse yapmak istiyoruz. Bunun için yardıma ihtiyacımız var.

Gerger AİHL Kütüphanesi için Kitap...

Abdurrahman Güvenç

evrehim@gmail.com

Merhabalar. Gerger Anadolu İmam Hatip Lisemizin henüz bir kütüphanesi yok. 230 tane öğrencimiz var. Öğrencilerimiz kırsalda ikamet ediyorlar ve maddî durumları iyi değil. Okul Aile Birliğinin bütçesi de yok. Roman, hikaye, deneme, YGS-LYS kitapları, 100 Temel Eser, kısacası her tür kitaba ihtiyacımız var. Yapacağınız kitap bağışları için şimdiden teşekürler.

Minik Köy Okulumuza Yardım...

Selin Oğuz

selinnnoguz@gmail.com

Öncelikle bu site ve gönüllülerine çok teşekkür ediyorum. Sizler sayesinde okulumuzun; kitap, zeka oyunları ve hatta giyim ihtiyacımızın birçoğunu karşıladık. Şimdi sizlerden ricam; okulumuzun müzik sınıfı için 1- 2 adet enstrüman veya 5-6 kişilik bando takımı gereçleri... Yardım etmek isteyen gönüllülerimize çok teşekkür ederim. :)

Küçük bir Kütüphane İstiyoruz.

Havva Ormantepe

hvormantepe@gmail.com

İyi günler. Kütahya’nın Simav İlçesinin bir köyünde öğretmenim. Ortaokul düzeyinde çocukların okuyabileceği kitaplara ihtiyacımız var.

5, 6, 7 ve 8'inci Sınıf Öğrencilerimiz için Her Tür Kitap İhtiyacı...

Turgay Helvacı

tugay_helvaci@hotmail.com

Hatay-Reyhanlı İlçesi Gazi Mürsel Ortaokulunda görev yapıyorum. Çocuklarımız için her tür kitap bağışına ihtiyacımız var. Teşekkürler.

"Kitap Sokağı" Projemize Destek Bekliyoruz.

Hafize Demirkaya

hafizetemirkaya06@gmail.com

Merhaba. Manisa-Sarıgöl-Tırazlar Hüseyin Gümüşlü Ortaokulunda öğretmenim. Okulumda, “Kitap Sokağı” projesi hazırlıyoruz. Öğrencilerimizi daha fazla kitapla tanıştırabilmek için kitap bağışına ihtiyacımız var: Özellikle 10-14 yaş arası; hikaye, roman, bilim kitapları...

Acil Kitap İhtiyacı...

Yunus Aykut

yunusaykut49@gmail.com

İyi günler. Ben, Muş Merkeze bağlı Sungu İmam Hatip Ortaokulu müdürüyüm. Okulumuz yeni açıldı. Öğrencilerimiz, Türkçe okuma ve anlamada ciddi sıkıntılar yaşıyor. Bu olumsuz durumu bertaraf etmek için çok acil kitap ve kütüphaneye ihtiyacımız var. Yardımseverlerin yardımlarını bekliyoruz.

Ben de Okumak İstiyorum.

Filiz İpek

filiz.ipek_47@hotmail.com

Okulumuzda kütüphane yok. Küçük bir kütüphane için; İlkokul 1, 2, 3 ve 4’üncü sınıf düzeyine uygun hikaye kitabı ve okuma düzeylerini geliştirecek kitaplara ihtiyacımız var.

Köy Okuluna Yardım...

Özge Altıntaş

ozgealtintas1993@hotmail.com

Merhaba. Ben, Bitlis'in Adilcevaz İlçesinde bir köy öğretmeniyim. Sınıf öğretmeni olduğum sınıf için bir kitaplık kurmak istiyorum. Okulumuzun imkanları kısıtlı olduğu için, sizden yardım amaçlı 6’ncı sınıf seviyesinde hikaye kitabı ve roman talep ediyorum. Çocuklarımız için elinizden gelen yardımı yaparsanız beni ve çocuklarımızı çok mutlu etmiş olursunuz. Şimdiden teşekkür ederim.

15 Temmuz Şehitler Kütüphanesi Kitap Bekliyor.

Fatih Şahin

fatihsahin198066@hotmail.com

Yozgat İlinin Sarıkaya İlçesinde bulunan Şehit Hasan Hüseyin Aksoy Anadolu Lisesi olarak, 15 Temmuz sonrası okulumuza; yaklaşık 6000 kitap kapasiteli, aynı anda elli öğrencinin istifade edebileceği, hem öğrencilerimizin hem de diğer kitapseverlerin buluşma noktası olabilecek bir kütüphane kurmaya çalışıyoruz. Kütüphanemizin; raf sistemleri, çalışma masaları ve gibi eksiklerini tamamladık. Ama hala kitap eksiğimiz var. 15 Temmuz sonrası, okumanın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anladık. Bu sebeple, elinizde okunmayı ve çocuklarımızın ruhlarına dokunmayı bekleyen kitaplarınızı okulumuza bağışlamanızı istiyoruz. İsterseniz, okulumuzun Facebook adresinden kütüphanemizin fotoğraflarını görebilirsiniz. Şimdiden teşekkürler.
Adres: Şehit Hasan Hüseyin Aksoy Anadolu Lisesi, İstiklal Mahallesi, 360 Sokak, No:11, Sarıkaya/Yozgat.

Hınıs'ta Kitap İhtiyacı...

Şule Yılmaz

ilahiyatisstt@hotmail.com

Erzurum-Hınıs İmam Hatip Ortaokulunda görev yapmaktayım. Okul kütüphanesi kurabilmemiz için kitaba ihtiyacımız var. Ortaokul seviyesinde kitap bağışlarınızı bekliyoruz. Teşekkürler.

Okul Kütüphanesine Yardım.

Münür Yarpuz

osm744804@gmail.com

Osmaniye-Düziçi-Böcekli Beldesi, Boyalı Atatürk İlkokulu olarak eğitim öğretime devam etmekteyiz. Okulumuza, bu eğitim öğretim yılında, kendi imkanlarımızla bir okul kütüphanesi oluşturmaya çalışıyoruz. Kütüphanemiz, hem öğrencilerin hem de velilerimizin kullanımına açık olacaktır. Okulumuz kırsal kesimde olduğu için kitap temininde zorluk çekmekteyiz. Yardımlarınızı bekliyoruz. İlginiz için şimdiden teşekkür ederiz.

YGS-LYS Kitaplarına İhtiyacım Var.

Ebru Bozkurt

ebrubzkrt18@gmail.com

Dershaneye gitmiyorum. Kendi imkânlarımla sınava hazırlanıyorum. Ama, bazı nedenden dolayı kitap alamıyorum. Elinizde YGS-LYS kitaplarınız varsa, bana gönderebilir misiniz?

Cezaevine Kitap Bağışı...

Mehmet Turhal

ab172390@adalet.gov.tr

Cezaevimizde, birçok kurs ve etkinlik yapıyoruz. Fakat, yeteri kadar kitabımız olmadığı için zorlanıyoruz. Başta güncel romanlar olmak üzere, YGS-YLS, KPSS, İngilizce, vb. kitaplara ihiyacımız var. Herkesi, bu çorbada tuzu bulunmaya davet ediyoruz.

Köy Okuluna Kütüphane...

Abuzer Karabuğaş

abuzer46karabugas@hotmail.com

Okulumuz, Kahramanmaraş Oniki Şubat Kalekaya İlk/Ortaokulu. Bulunduğu yer itibariyle, il geneline göre sosyo-ekonomik düzeyi çok düşük. İlçe merkezine 60-70 km mesafede. Kütüphanemiz yok. Öğrencilerimiz için bizlere kitap gönderir misiniz? Toplam 147 öğrencimiz var.

Bir Kitap, Bin Hayat!

Selda Karamık

seldacny@hotmail.com

Ortaokul düzeyinde; roman, hikaye, masal, şiir...

Karacaören Ortaokulu Kütüphanesine Kitap Bağışı...

Ali Yol

yol.ali@hotmail.com

Karacaören Ortaokulu olarak büyük bir aileyiz. İlk ve ortaokul öğrenci sayımız yaklaşık 1000. İkili öğretim yapılan okulumuzun kütüphanesi maalesef istenilen verimlilikte değil. İlk/ortaokula uygun kitaplarınız varsa aşağıdaki iletişim bilgilerinden ulaşılabilirsiniz. İlginiz için teşekkürler.

Adres: Karacaören Ortaokulu, Karacaören Mah., Altındağ/Ankara.